עיצוב
10 נוב, 2019

לעצב, לישון, להתקדם

מה הקשר בין רשתות חברתיות ומתחמי שינה וכיצד מתמודדים בענף עם אתגרי הקיימות? בתערוכת Sleep & Eat מדברים לא רק על עיצוב.
עיצוב חדרי שינה הדור הבא

אכילה ושינה הן פעולות העונות על צורך חיוני, אבל גם כאלו היכולת לספק הנאה גדולה. לכן אין זה פלא כי מושקעת מחשבה רבה בעיצוב האביזרים המסייעים בהפקת המרב מפעולות אלו, כמו גם בעיצוב המתחמים בהם הן מתבצעות.

התערוכה Sleep & Eat הנערכת מדי שנה בלונדון, מספקת הזדמנות יוצאת דופן לחוות את כל החידושים בתחום העיצוב בכל הקשור למתחמי שינה והסעדה. באופן טבעי התערוכה מושכת אליה נציגים מענף האירוח מכל רחבי העולם, אבל גם "סתם" סקרנים שמעוניינים להתרשם ואולי לספוג קצת השראה. בתערוכה משתתפים עשרות רבות של מעצבים, כאשר השנה – כך על פי המארגנים – צפויים לקחת בה חלק כ-200 מעצבים מכל רחבי העולם.

הנושא המרכזי של התערוכה, שתיערך ב-19-20 בנובמבר, יהיה "Social FlexAbility". מארגני התערוכה, המתקיימת זו השנה ה-14, מציינים כי אחד האתגרים הגדולים העומדים כיום בפני תעשיית האירוח נובע מפריחתן של הרשתות החברתיות והקידמה הטכנולוגית. לדבריהם, ההפיכה של הרשתות החברתיות לחלק כה מהותי בחיינו גורמת לאנשים רבים להתנתק באופן מכוון או שלא מכוון מהסביבה, וכי לחשיפה מסיבית לרשתות חברתיות ולמסכים יש השפעות שליליות כמו דיכאון, פגיעה באיכות השינה ופגיעה כללית בבריאות.

האתגר הגדול של מעצבי מתחמי אירוח, הסעדה ושינה הוא לייצר מקום בו אנשים יוכלו להתחבר מחדש עם אחרים ועם עצמם. לדברי מארגני התערוכה, מעצבים בכל העולם מתמודדים עם הצורך לייצר מתחמים גמישים העונים על הצורך לתקשר עם אחרים אל מול הצורך בפרטיות.

במסגרת התערוכה, יתמודדו 6 פירמות עיצוב עם האתגר ויעצבו מתחמי שינה ואוכל שמטרתם לספק לאנשים העושים בהם שימוש מצד אחד את הפרטיות בה הם מעוניינים, לצד האפשרות ליצור קשר עם אנשים אחרים. פירמות העיצוב הנוטלות חלק באתגר הן מסינגפור, לונדון, מנצ'סטר ופריז.

שינה מעוצבת

ביניים: חלל עבודה משותף והזדמנויות לנטוורקינג

כבשנים קודמות גם השנה תכלול התערוכה pop-up Sleeper Bar – מתחם מפגש ונטוורקינג. כמו כן, לראשונה בתערוכה, יעוצב ההאב ייחודי – מתחם עבודה משותף, שימוקם באזור שקט יחסית ויאפשר לאורחים בתערוכה לעשות הפסקה, להתעדכן באי-מיילים ולעשות שיחות עבודה.

לצד העיצובים שיוצגו בחלל התערוכה במתחמים שונים, יוכלו המבקרים להקשיב להרצאות ופאנלים שונים, ועל הדרך גם לעשות קצת נטוורקינג. בין הדיונים המעניינים הצפויים להתקיים באירוע יהיה דיון שיעסוק בהשפעות השליליות האפשריות של השימוש במסכים והשפעתם על הבריאות הנפשית, הפיזית ועל איכות השינה, וכיצד מעצבים נדרשים לאתגר זה. דיון מעניין נוסף יעסוק באתגרים שתעשיית האירוח והשינה נתקלת בהם בכל הקשור לנושא הקיימות.

אז אם אתם מתכננים להגיע ללונדון בסוף נובמבר, או נמצאים בקרבת מקום – אולי כדאי לכם לישון טוב ולהגיע רעננים לתערוכה הזו, שעשויה לרענן גם כמה מהתפיסות שלכם לגבי עיצוב ושינה.עוד בנושא