עיצוב
16 ספט, 2018

האורחים לא הולכים? 11 פתרונות יצירתיים ללינה בבית

גם בדירה קטנה אפשר לארח בלילה בנוחות. הנה כמה פתרונות לאירוח לילי של כל השבט, רגע לפני חג סוכות.

המשפחה התרחבה וגדלה, והדירה החמימה והמזמינה שלכם הפכה למוקד עלייה לרגל. הארוחות המשפחתיות הן המולה אחת גדולה, מלווה בהרבה קולות צחוק ואושר, אבל אז מגיע המשבר – איפה כולם יישנו? חיפשנו, חקרנו ומצאנו עבורכם את הפתרונות הכי יצירתיים לאירוח לילי של כל השבט בביתכם:

ספה נפתחת – פתרון קלאסי ומוכר. הספה מוצבת בסלון או בחדר העבודה/משחקים, ובמשיכה פשוטה הופכת לשתי מיטות יחיד או למיטה זוגית. כיום אפשר להשיג ספות נפתחות מעוצבות, שיתאימו לכל סלון.

מיטת חבר – מיטות ילדים הן מקום נפלא להסתיר עוד מיטה. המיטה משמשת כשחברים באים לישון, ובזכות רגליים מתקפלות או במה על גלגלים אפשר לאחסן אותה בקלות מתחת למיטה הרגילה. מיטת החבר מגיעה כחלק מעסקת רכישת המיטה, ויכולה להתאים גם למיטה עם ארגז מצעים, מגירות תחתונות ועוד. כדאי לכסות דרך קבע את המזרון של מיטת החבר עם סדין, שיקלוט אליו את כל האבק שמסתתר מתחת למיטה.

מיטת קיר – (Murphy Bed), היא מיטה שפשוט מוסתרת בתוך הקיר. פותחים את הארון, השידה או הנישה, מושכים למטה והנה לכם מיטה מקסימה ונוחה. במשך היום אין דרך לדעת שהיא שם.

כורסה נפתחת – יצא לכם פעם לשבת על כורסת טלוויזיה נוחה ולפנטז שהיא הופכת למיטה? בזכות הכורסאות הנפתחות, הפנטזיה יכולה להתגשם בקלות. לחיצה, משיכה או סיבוב של המנגנון, והכורסה משתטחת לזווית של 180 מעלות. עם מצעים יפים אתם לעולם לא הייתם מנחשים שזו בכלל כורסה. הכורסאות הנפתחות מגיעות במגוון עיצובים ודגמים, מכורסאות טלוויזיה מפנקות, פוטונים נוחים, כורסאות רביצה ועוד.

הדום נפתח – לא רק הכורסה יכולה להפוך למיטה, אלא גם ההדום. בזכות מנגנונים מיוחדים, ההדום נפתח או מתפרק לכריות / מזרונים, והנה לכם מיטת יחיד נוחה.

ספסל מיטה – מחפשים דרך יצירתית לחסוך מקום מצד אחד, וליצור מקומות שינה נוחים מצד שני? השקיעו בספסל-מיטה לשולחן האוכל. קנו ספסל ישיבה ייעודי באורך השולחן, ובעומק 80 ס"מ. רוב הזמן הוא ישמש לישיבה נוחה בזמן האוכל (עם אפשרות לצופף עליו יותר אנשים), וכשצריך מקום נוח לשינה. מזיזים את השולחן לצד, מניחים מזרון על הספסל, והנה עוד מיטה נוחה לשינה. מתאים לשולחנות מעל אורך 1.80 מטר.

מיטה מתפרקת – מכירים את הפלטות שמשתמשים בהן כדי להאריך את השולחן? כיום אפשר לרכוש מיטות שפועלות על עקרון דומה. מהארונית או השידה יוצאות מסילות מתארכות, שעליהן מניחים את הפלטות ואת המזרון.

מיטת קומתיים – לא חייבים ששני ילדים ישנו באותו החדר שינה בשביל להשקיע במיטת קומתיים יפה. בשגרה, המיטה התחתונה משמשת לאחסון, משחק ורביצה, וכשיש אורחים היא הופכת למיטה טובה במיוחד.

ספסל חלון – יש לכם בבית חלון גדול ויפה? אפשר לבנות תחתיו ספסל גבס, ולהניח עליו מזרון מרופד, או פשוט לערום את כל המזרונים הדקים שלכם ולכסות אותם בבד יפה וכריות נוי. ביום יש לכם מקום מקסים לנוח, לקרוא או לשתות קפה, ובלילה עוד מיטה. אם כבר אתם בונים ספסל, השקיעו עוד מעט כסף בהפיכתו לאזור אחסון חלול עם מכסה, שם תשמרו את המזרונים והכריות.

מיטה מתקפלת – אחסנו ליד השולחן המתקפל גם מיטה מתקפלת (או שתיים). כשהיא סגורה היא בערך בגודל מזוודה גדולה ובמשיכה היא הופכת למיטה ומזרון נוחים ללינה. המיטה נכנסת בקלות לאוטו ומתאימה גם לקמפינג.

ספונת – פתרון מושלם לקטנטנים. ספה פצפונת ועליה דוגמה צבעונית ומושכת, מקום מיוחד רק לפעוטות. כשהם מתעייפים הספונת נפתחת ומתקבלת מיטה מזערית, חמימה ומושכת. הפעוטות עטופים ומוגנים מכל הכיוונים, והקרבה לרצפה מפחיתה את החשש מנפילות.עוד בנושא