שינה טובה
10 ספט, 2017

ככה זה כשיש שניים: 4 בעיות שצריך להתמודד איתן כשישנים בזוג

שינה זוגית היא אחת החוויות האינטימיות והאנושיות ביותר, אבל היא יכולה גם ליצור בעיות ולא מעט כעסים מיותרים. כך תצליחו להימנע ממשבר בזוגיות.

שינה זוגית על אחד היא לא תמיד תענוג, ועם הזמן תנוחת הכפיות השלובות מלפני החתונה מתחלפת בתנוחת מזלגות חזיתיים. השאיפה האולטימטיבית "להתכרבל מתחת לפוך עם שוקו חם" נדחקת הצדה, ומתחלפת לעתים בתפילה חרישית שהיא תפסיק לצחקק כבר מול הטלוויזיה בחדר השינה או שהוא יפסיק לנחור. יש דרכים להגיע לדו-קיום במיטה, אבל כמובן שנדרש קודם כל רצון טוב הדדי. לפניכם חמש בעיות שצריך להתמודד איתן כשישנים בזוג, וגם כמה פתרונות אפשריים.

כשנוחרים

גברים נוחרים יותר מנשים, וגם כשהאהבה פורחת כל אישה עלולה לפתח אלרגיה למסור החשמלי ששוכב לצדה. אם המרעיש ממעיט בחשיבות הסבל שהוא גורם, הדבר עלול להביא למשבר ביחסים. אחרי לילה של נחירות שני הצדדים מרגישים מותשים. הנוחר עלול לסבול מעייפות בגלל מחסור בחמצן שמגיע אל המוח, עקב נשימה לקויה הפוגעת באיכות השינה, ואילו זה שלצדו יחוש עייף פשוט כי לא הצליח לעצום עין בגלל הרעש.

הפתרון: מה עושים נגד נחירות? לפעמים אין מנוס מטיפול רפואי מקצועי, שיפחית או יעלים את הנחירות. יש היום שלל אפשרויות טיפול – התקנים דנטליים, מסכות חמצן, ירידה במשקל ועוד. אם הבעיה דחופה ולא רוצים לחכות לטיפול מתמשך, יכול הסובל מהנחירות לפרוש לישון קודם, והנוחר יצטרף אליו רק אחרי שבן הזוג נרדם, בתקווה שהוא לא יתעורר. לפעמים, נוהל של נגיעה קלה בצלעות עשוי לסייע בהפסקת הנחירות. חשוב מאוד לא לראות בנוחר רשע עם כוונות זדון. כשמפנימים את העובדה שהנוחר אפילו לא מודע לשאון שהוא מקים, קולות הניסור מפריעים קצת פחות.

כשחוטפים לך את השמיכה

מאבקים על השמיכה יכולים להתנהל תוך כדי שינה של שני בני הזוג ואז החזק מנצח. כשזה קורה כשאחד מהם ער, הישן נמצא בנחיתות כי כוח ההתנגדות פוחת. הקרבות ניטשים בדרך-כלל בחורף, כי בקיץ אנחנו רק רוצים להיפטר מהשמיכה. יש מי שמתעטף בחלק שלו מכל הכיוונים, כמו גולם לפני הבקיעה. אחרים שוכבים על רבע מהשמיכה, עם יתרון לבעלי משקל עודף. סצנות של משיכת שמיכה עצבנית באישון לילה שמעירה את הפרטנר בבהלה, מוכרות בכל חדר שינה.

הפתרון: קונים שמיכה זוגית גדולה, או שפשוט ישנים עם שתי שמיכות יחיד. אז מה אם קצת מוותרים על הרומנטיקה, במקרה כזה זה רק יכול להועיל לזוגיות.

כשמשתלטים על כל המיטה

יש בני זוג שהתרגלו במשך שנים לישון באלכסון. לפעמים יש להם נטייה לזוז תוך כדי שינה ימינה או שמאלה, עד שהפרטנר מוצא את עצמו שרוע על הרצפה, לעתים עם חבורה בראש. ישנים שנוחתים על רצפה קרה מגיבים בבהלה ובדרך-כלל בכעס כלפי התוקפן שלא מדעת. גם תנועות רגליים או ידיים פתאומיות תוך כדי חלום עלולות להיראות כמו בעיטה מכוונת היטב או סטירת לחי מצלצלת בעלטה.

הפתרון: לפעמים כדאי להניח כרית שינה או שתיים באמצע לסימון קו הפסקת האש. הישן שמתקדם נתקל בכריות ומפסיק לנוע. בעניין המהלומות בלילות, שמתרחשות דווקא בתקופות לחוצות המניבות חלומות של מאבק או בריחה, רצוי להירגע ביום ולקחת הכול בפרופורציה, אם רוצים להימנע ממשברים ושברים בצלעות.

כשבן הזוג רוצה לראות טלוויזיה

הצבת מכשיר טלוויזיה בחדר השינה יכולה להיות טעות. חדר השינה נועד לשינה ולעיסוקים מרגיעים נוספים ולא לצפייה בטלוויזיה. המסך הקטן מרחיק את השינה, מעלה את האדרנלין אצל הצופה המתוח, המפחד או הצוחק, ולעתים קרובות מפריע לבן הזוג שרוצה לישון. אחד לא יכול לסיים את היום בלי סדרת משטרה רועמת מיריות וזעקות, והשני מת לשכוח מהצעקות במשרד. אבל כשברקע נשמעות חריקות הצמיגים שבוקעות מהמסך, הוא כבר כמעט שוקל להתגרש. מן הצד השני, היא מתעקשת על סרט רומנטי, והוא משתגע מקולות מצמוץ השפתיים בנשיקה ה-1,000.

הפתרון: פשוט להוציא את המסך המרצד הזה מחדר השינה. אם כבר יש לכם מכשיר אחד בסלון, אפשר לתת את הטלוויזיה מחדר השינה שלכם לסבתא, שמשתמשת עדיין בטלוויזיה עתיקה, לתרום לאלטע זאכן או לכל גורם אחר שיסכים לקחת את התיבה המזמרת והמדברת הזאת ולהציל את היחסים שלכם.עוד בנושא