הורים
09 מאי, 2017

לשבור את הסימטריה: כך תעצבו חדר שינה מהחלומות


הוא כנראה החלל החשוב ביותר בבית. מלבד העובדה שאנחנו מבלים בו שליש מהחיים, הוא גם המקום האינטימי שאליו אנחנו מגיעים אחרי יום ארוך כשאנחנו לרוב כבר עייפים ורוצים קצת שקט. אנשים בד"כ משקיעים בחללי האירוח בבית ופחות שמים דגש על חדר שינה מעוצב, אבל לעיצוב חדר השינה יש חשיבות מרכזית. החלל שמשמש אותנו בעיקר לשינה צריך להיות נוח, אבל חשוב שהמראה שלו יהיה נעים ומרגיע, כדי לאפשר לנו להירדם בקלות ולישון טוב במשך הלילה.

הנה חמישה טיפים לעיצוב נכון של חדר השינה:

מיצאו מקום מכובד למיטה: למיקום המיטה בחדר השינה יש חשיבות מרכזית. מקמו את המיטה מול דלת הכניסה של החדר כדי שהיא תבלוט ולא תחסם על ידי ארון או שידה. במידה וממקמים אותה מתחת לחלון, חשוב לדאוג שגובה ראש המיטה לא יגיע עד החלון או מעליו מה שעלול ליצור מראה לא אסתטי. כדאי למקם בשני צידי המיטה שידות שאינן תואמות זו לזו. אפשר גם לשחק עם הגובה של שתי השידות כך שלא יהיו באותו גובה.

"הדבר הראשון שחשוב לזכור בעיצוב חדר השינה הוא להימנע מסטים שהם גם יצאו מהאופנה וגם תורמים למראה לא ייחודי. כדאי לחבר בין חפצים שונים. שילוב אקלקטי של רהיטים וחפצים יוצר אווירה הרמונית, ומראה שהוא יותר רך וייחודי", מסבירה מעצבת הפנים נועה ברכה.

הוציאו את הארון מהחדר: כדאי להוציא את ארון הבגדים מחדר השינה. הארון תופס הרבה מקום ומייצר לרוב בלגן כשהבגדים שאמורים להיות בתוך הארון זרוקים על המיטה או על השידות. אם אין לכם אפשרות להוציא את הארון מהחדר, חשוב לבחור ארון בצבעים ניטרליים ורגועים, ולדאוג שהנעליים יהיו סגורות בתוך מגירות ולא מפוזרות בחדר.

העדיפו תאורה רכה: תאורת חדר השינה היא גורם חשוב שמשפיע על האווירה ותחושת ההרמוניה. הקפידו על תאורה צהובה שהיא יותר רגועה ומרוככת. מעבר לאור המרכזי, כדאי לדאוג לשתי נקודות תאורה נוספות. זה מאפשר פיזור נכון של התאורה בחדר – תאורה שטובה גם לקריאה אבל לא חזקה מדי.

בחרו בדים עם צורות גיאומטריות: וילונות, כיסויי מיטה, כריות שינה, שטיחונים בצבעים רכים ובטקסטורות שונות – כל אלה מייצרים תחושת חמימות ויעניקו לחדר את האופי שלו. אל תחסכו בפריטי הטקסטיל. מומלץ לבחור בבדים עם צורות גאומטריות שונות שמכניסות תנועה לחדר. אפשר גם להוסיף טפט על קיר אחד – עדיף בקיר שבו ממוקמת המיטה. טפט יעשיר את מראה החדר.

עצבו בשלשות: התמונות והאביזרים שתבחרו לקשט בהם את חדר השינה יתנו לו את הטאצ' הסופי. תמונות, פסלים, סלסלות קש הם הדרך להעניק לחדר תחושה של בית. כדאי לבחור בפריטים שבאים בשלשות כמו למשל שלוש תמונות מאותו סוג או שלושה פסלים המתכתבים זה עם זה. השלישייה שוברת את הסימטריה ומקנה תחושה מעגלית ונעימה לעין. "זה נכון שעל פי שיטת עיצוב הפנג שואי, יש להקפיד דווקא על קישוטים זוגיים שמזמנים זוגיות", אומרת ברכה. עם זאת היא מוסיפה "דווקא לא-סימטריות יש את הכוח לתת לחדר מראה עשיר ומגוון".עוד בנושא