שינה טובה
27 מאי, 2021

צרכנות נבונה גם במיטה: כך קונים מזרון מרחוק

גם בעידן שבו התרגלנו לרכוש הכל אונליין, כדאי לזכור כמה טיפים חשובים. במיוחד כשמדובר במוצר שיקבע איך נישן בשנים הבאות.

אנחנו מבלים כשליש מחיינו בשינה, להן נוספות עוד שעות קריאה, צפייה בטלוויזיה, זמן אינטימי בין בני הזוג ואפילו שעות התכרבלות משפחתיות במיטה. למזרון שלנו חלק מהותי באיכות החיים שלנו, באיכות השינה, באופן בו אנחנו קמים בבוקר ולשאלה כיצד אנו מרגישים במהלך היום.

בתקופה זו, בה גדל כנראה זמן השהייה במיטה וכל יציאה מהבית נשקלת ברצינות – קניות מרחוק תופסות תאוצה, ובפרט קניית מזרנים. היתרונות כבר ברורים לכולם, כנראה: מבחר עצום של מוצרים במרחק הקלקה ואפשרות להשוואה מדוקדקות בין כולם, תוך היעזרות בביקורות צרכנים ובמבצעים קיימים. מה ראוי יותר מלקנות מזרון חדש כאשר אתם לבושים בפיג’מה?

אספנו עבורכם כמה טיפים צרכניים חיוניים, שיקלו ויסייעו ברכישת מזרון חדש ברשת.

הגודל בהחלט קובע

המיטה שלכם הייתה מושלמת בימים בהם כל הילדים (והכלב) היו מגיעים אליכם לחדר בשבתות, אבל עכשיו הם גדולים, והמיטה תופסת את רוב החדר? להבדיל, ייתכן ואתם עדיין ישנים על המזרון שלכם מהתיכון, ורוצים לשדרג למשהו רחב וראוי יותר למעמדכם המשופר?

החליטו על הגודל הנכון ביותר עבורכם, תוך שאתם לוקחים בחשבון את השיקול המהותי ביותר של גודל החדר ובסיס המיטה הקיים, אם ישנו. השתדלו לחשוב קדימה ולהתחשב בצרכים המשתנים בשנים הבאות.

סוג המזרון

באופן כללי המזרונים נחלקים למזרון קפיצים, המסייע בפיזור עומס המשקל בצורה שווה ומצמצם את השפעת תנועת בני הזוג על האחר; מזרון לטקס, שהוא רך ונעים, מאוורר, היפו-אלרגני ומתאים את עצמו למבנה הגוף; או ומזרון ויסקו עם ספוג זיכרון, המקבל את צורת הגוף להשגת נוחות מרבית, ומונע כמעט לחלוטין את תחושת התזוזות מצד בני הזוג.

בעבר, האבחנה בין סוגי המזרונים השונים הייתה מאד משמעותית. כיום, עם השינויים והשיפורים הטכנולוגיים, חל טשטוש והפערים בנוחות בין סוגי המזרנים הצטמצמו. לכל אחד מסוגי המזרונים טווח מחירים רחב, המושפע מאיכות הקפיצים, השימוש בלטקס או ספוג, העובי והטכנולוגיה מאחוריהם.

בנוסף, החליטו מה דרגת הקשיות המועדפת עליכם, וקבעו אם הנכם מעוניינים במזרון קשה, חצי קשה או רך. הבחירה היא לחלוטין בהתאם למה שנוח לשני בני הזוג…

קביעת תקציב

מזרון טוב יחזיק מעמד שנים ארוכות ויגיע עם אחריות ממושכת. חשוב לקבוע תקציב ריאלי, אך עם זאת נדיב, ולזכור שזוהי השקעה נטו בבריאות ובאיכות החיים.

קראו ביקורות והיוועצו

האינטרנט גדוש ועמוס בביקורות. כיום, איננו יוצאים מהבית מבלי לקרוא על המסעדה אליה הולכים או המוצר אותו אנחנו מתעדים לרכוש. חפשו ביקורות אודות נוחות המזרון ואיכותו, לצד ביקורות אודות השירות הניתן על ידי החברה. שימו לב לשנה בה הביקורות נכתבו וחפשו דפוסים חוזרים. בנוסף, התייעצו עם חברים ובקשו המלצות.

מדיניות החזרות והחלפות

מרבית המזרונים מגיעים עם תקופת ניסיון – פרק זמן (לרוב כ-30 יום), אשר במהלכו ניתן לישון על המזרון ולהחליט אם הוא “האחד”. מדיניות זו חשובה עוד יותר כאשר הרכישה נעשית און ליין. ודאו מהי תקופת הניסיון, מהן העלויות הכרוכות בהחזרה של המזרון, מה מדיניות החזרת הכספים וביטול עסקה ומהם תנאי המשלוח ועלויות המשלוח של מזרון חדש נוסף.

  מה כלול באחריות

  מרבית החברות מציעות אחריות הכוללת מגוון בעיות העלולות לצוץ בשל השימוש התכוף במזרון. חשוב לקרוא היטב את האותיות הקטנות של האחריות, על מנת למנוע הפתעות בגין שימוש לא נכון, מיגון לא מספק וכדומה.

  בחרו בחברה מוכרת

  העדיפו חברת מזרנים ותיקה ומוכרת, שרבים אחרים התנסו בשירותיה וגיבשו דעה עליהם. לחברות הוותיקות יש מוניטין מאחוריו הן עומדות, ידע שוק עמוק, ומערך רכישות מאובטח ומוגן.

  אתר מאובטח

  רכשו את המזרון אך ורק באתר מאובטח, המגן על פרטי האשראי שלכם.

     עוד בנושא