שינה טובה
12 נוב, 2018

״צעירה קשורה בחבל״: הסלבס חושפות את הסיוט שרודף אותן

איך קשורים הסיוטים של ליידי גאגא לחייה האמתיים, החלום המשתק של מי מהסלבס התממש ולמי הולך פרס הסיוט הביזארי?

כולנו מתעוררים מדי פעם מסיוט בחדר שינה חשוך עם לב דופק כמו תוף וצמרמורת קרה בגב. גם הסלבס קופצים בבעתה בלילות, בדיוק כמו כולנו, אבל הסיוטים שלהם עשויים כנראה מחומר אחר. לאורך מסעות יח"צ בלתי נגמרים, הכוכבות הגדולות של הוליווד התוודו על כמה סיוטים שמלווים אותן לאורך השנים, ושלפעמים גם חוזרים על עצמם שוב, ושוב, ושוב. אז על מה חולמות הדיוות הכי גדולות? תמשיכו לקרוא.

ליידי גאגא

המוזיקאית וכוכבת הסרט "כוכב נולד", שעל פי כל ההימורים צפוי לככב בטקס האוסקר הקרוב, סיפרה בראיונות עבר שיש לה סיוט שחוזר על עצמו, בו מסתובבת רוח רפאים בביתה. הרוח לוקחת אותה לחדר, ובחדר עומדת בחורה בלונדינית שקשורה בארבעת גפיה בחבלים, ונועלת את נעלי הגרמי של גאגא. החבלים מושכים את אותה בחורה לצדדים – וקורעים אותה.

כשליידי גאגא תיארה את החלום, היא קראה לו "מטורף". כמה שנים לאחר שחשפה את הסיוט, הזמרת התוודתה שהיא לוקה בפיברומיאלגיה, מחלה שמתבטאת בכאבים עזים, ובעיקר גורמת לכאב כרוני מפושט ברקמות החיבור, בשרירים ובעצמות. האם הדברים קשורים? אין לדעת.

ניקול קידמן

ניקול קידמן סיפרה בראיונות שבשנת 2010, כשצילמה את הסרט "במחילת הארנב" שעסק בהורים שאיבדו את בנם, היא התעוררה לעתים קרובות במהלך הלילה מסיוטים שתקפו את שנתה. וכך, בעצם – הסרט והאמנות חדרו לחיים עצמם. היא אמרה שהיא טולטלה מהחוויה הזו, ואף סיפקה את התובנה: "כשזה קורה אני יודעת שמשהו באמת נגע בי וחדר אל התת מודע, והוא באמת מפריע לי".

קייט מידלטון

מאז שנת 2006, השמועות מספרות שלקייט מידלטון – לא כוכבת הוליוודית אבל בהחלט כוכבת על – יש חלום שחוזר על עצמו, בו היא ערומה בפומבי. באותו חלום, או סיוט, היא מתוודעת בפתאומיות לכך שהיא לגמרי ערומה, נוצרת דממה רועמת סביבה וכולם, מהמלכה ועד לנסיך פיליפ – בוהים בה. חרדה די הגיונית, בסך הכל, עבור מי שנזרקה בבת אחת לאור הזרקורים המסנוור של בית המלוכה הבריטי.

6 שנים אחרי, בשנת 2012, קייט מידלטון ובעלה הנסיך וויליאם נתפסו בעדשת המצלמה של צהובון "closer" הצרפתי, כשהם נופשים בצרפת וערומים כביום היוולדם. לפעמים חלומות מתגשמים?

האלי ברי

לשחקנית היפהפייה זוכת האוסקר יש חלום שחוזר על עצמו לאורך כל חייה, בו כל השיניים נופלות לה בזמן שהיא מדברת. בניגוד לאמונה הרווחת שטוענת כי חלום על שיניים שנופלות מעיד על מזל רע, נראה שברי עושה דווקא חיל. יש המייחסים את החלום השכיח הזה דווקא לחרדות, בעיקר במישור הפיננסי, או לחלופין – לאובדן משקל בעקבות דיאטה קיצונית.

מדונה

השמועה אומרת שהחלום שחוזר בשנתה של מדונה הוא על גמד שאוחז בסכין ורודף אחריה. פסיכולוגיה בגרוש תניח שהיא מנסה לנוס מהעבר, או מתכונות בתוכה שהיא פחות אוהבת. למתבונן מהצד, על כל פנים, נראה שמדונה יודעת להתייצב מול האתגרים שבחייה, הטובים יותר והטובים פחות, להסתכל להם בלבן של העיניים ופשוט – להתמודד.

גווינת' פלטרו

אחד הסיוטים של פלטרו עוסק בבית חוף ויקטוריאני בקליפורניה, שלו קירות זכוכית. פלטרו נמצאת בתוך הבית, והוא מתחיל לנוע אל עבר הנהר, ולה – אין דרך להיחלץ.

המומחים טוענים כי ברוב הפעמים, כשאנחנו חולמים על היסחפות בלי שום דרך לצאת, אנחנו בעצם מפחדים מלאבד את השליטה בחיינו או מרגישים שלקחנו על עצמנו יותר מדי. אולי הפלישה מתחום הקולנוע הזוהר לעמדה של גורו ניקוי רעלים ומזון בריא הייתה מוגזמת? אנחנו לא בטוחים.

אלן פייג'

את פרס הסיוט הביזארי ביותר מקבלת השחקנית אלן פייג', ששיחקה בין השאר בג'ונו ובאקס מן. פייג' חלמה שהיא נמצאת בבית ילדותו של ג'סטין ביבר בקנדה, כשאמא שלו חוזרת הביתה עם טייק אווי מאיקאה. מבולבלים? גם אנחנו.עוד בנושא