עיצוב
27 יונ, 2018

עיצוב חדר שינה קטן – בדיוק כמו חדר במלון בוטיק

אמנם אין לכם מקום למיטת אפיריון בחדר השינה, אבל בעזרת תכנון נכון תוכלו להפוך גם חדר קטן למרווח, נעים ומרגיע.
עיצוב חדר שינה קטן

מיטת אפיריון, ארון נעליים של אימלדה מרקוס, ושידת איפור של פנינה רוזנבלום – אחרי ששוטטתם באינטרנט ופנטזתם על חדר שינה מהסרטים, הגיע הזמן לחזור למציאות. אם חדר השינה שלכם קטן מכדי להכיל ארון נעליים ושידת איפור מפוארת, צריך להתחיל לחשוב באופן פרקטי, ולמצוא פתרונות שיתאימו לחדר, מבלי לוותר על עיצוב יפה ועכשווי. עם מעט מאמץ, חשיבה ותכנון, גם חדר קטן יכול להיראות כמו חדר חלומות. בעזרת מעצבת הפנים, נועה אמיר צור, אספנו כמה טיפים חשובים של עיצוב חדרי שינה קטנים:

צבעים בהירים: עץ ונגה וצבעים חומים כהים שייכים לשנות ה-80. הקו המנחה היום הוא צבעים בהירים. צבעים בהירים מייצרים תחושה של אווריריות ומרחב. בחדרי ילדים אפשר לשלב צבעים פסטלים עדינים, בעזרת בורדר שמחלק את הקיר לשניים, או לצבוע קיר מרכזי אחד בצבע אחר. שחקו עם הבדים בחדר, השתמשו בתחרה או פשתן בצבעים בהירים, ובחרו מצעים חלקים בגוונים עדינים.

תאורה חמה: ותרו על גוף תאורה דקורטיבי. במקום זה בחרו במנורה פשוטה, צמודה לתקרה, ותאורה לבנה חמה, שנותנת אווירה נעימה ולא מנוכרת.

מיטה עם מסגרת צרה: גם בחדר שינה של ילדים וגם בחדר שינה של מבוגרים, הפריט המשמעותי ביותר הוא המיטה. בחדר של מבוגרים, חשוב לבחור במיטה רחבה שתהיה נוחה, אבל עם זאת, שתאפשר גישה משני צדי המיטה, כדי שלא תצטרכו לטפס על מישהו באמצע הלילה. חפשו מיטה עם ארגז מצעים, כדי שיהיה מקום אחסון נוסף, העדיפו מסגרת מיטה צרה ככל האפשר, ללא פינות חדות.

גם בחדר ילדים העדיפו מיטה עם מסגרת מיטה צרה. פתרון נוסף של עיצוב חדר שינה קטן שבו ישנים כמה אחים, הוא מיטה עם מיטת חבר נשלפת. העובדה שאפשר לסגור את המיטה במשך היום ולפנות שטח רצפה למשחק, הוא יתרון עצום בחדר ילדים שבו השטח מצומצם. כיום, מיטות החבר מגיעות עם מזרן אורתופדי איכותי, כך שאין כאן פשרה על הנוחות או הבריאות.

שרפרפים במקום שידות: פעם השידות והקומודה היו חלק בלתי נפרד מריהוט החדר. כיום, נהוג להציב שרפרפים או שולחנות קטנים לצדי המיטה, או מדפים מעליה. הצרכים שלנו השתנו ורוב האנשים זקוקים למקום לטלפון ולמשקפיים, וזהו. חפשו פריטים מעניינים, מקוריים וקטנים, שיענו על הצרכים שלכם. שימו לב – יש משהו שמאד מושך את העין בא-סימטריה, והשידות לא חייבות להיות תואמות.

ארון עם מראה: אם יש לכם אפשרות, הוציאו את הארון מהחדר. בהרבה בתים יש חדר קטן נוסף, חדר ארונות, או שטח אחר שאין לו ייעוד. נצלו את השטחים והחדרים האלה בחוכמה. השקיעו במדפים, מגירות, אזור תלייה ודלתות, והעבירו לשם את כל הבגדים והציוד של כל בני המשפחה. אם בכל זאת הארון נמצא בחדר השינה, שבצו בחזית שלו מראה. זה יוצר אשליה של חדר גדול יותר. העדיפו דלתות הזזה, ללא מגבלת פתיחה. עבור מתבגרים כדאי לשקול לרכוש ארון קיר עם שולחן כתיבה שקוע בתוכו, כמו בנישה מובנית.

פתרונות אחסון יצירתיים: קיימים מגוון פתרונות אחסון יצירתיים – סלים, מגירות על גלגלים מתחת למיטה או מדפים סביב החדר. בחדרי ילדים אפשר לאחסן בובות, צעצועים וכדורים בסלים או רשתות שתלויים על הקירות. היתרון הגדול הוא שאפשר למקם אותם בפינות החדר, ובאזורים שבדרך כלל לא מנוצלים.עוד בנושא