עיצוב
01 יול, 2018

10 כללים לשימוש נכון בטלוויזיה בחדר השינה

סקר שנערך לפני כמה שנים מצא קשר ישיר בין טלוויזיה בחדר השינה לבין חיי מין בריאים. הנה עשרה כללים שיעזרו לכם לעשות שימוש נכון במסך.

כבר כמה חודשים שאתם מתלבטים אם כדאי לקנות טלוויזיה לחדר השינה. חשבתם על זה לא מעט, התייעצתם עם חברים, קראתם את דעתנו אם להכניס טלוויזיה לחדר השינה, ובסוף החלטתם לרכוש מכשיר חדש. הצבתם את המסך במרחק המומלץ, ובזווית המתאימה, וחיכיתם לרגע שבו תוכלו לצפות בטלוויזיה כשאתם יושבים בנוחות במיטה.

אחרי שטיילתם עם הכלב, שטפתם כלים, הרדמתם את הילדים ואפילו עניתם למיילים דחופים, לא צריך לחפש יותר תירוצים ואתם ניגשים יחד לחדר השינה. אתם בוהים במכשיר ולא כל כך יודעים מה עושים עכשיו. מצד אחד, יש מונדיאל, ובכל זאת – זה אירוע של פעם בארבע שנים. מצד שני, יש פרק חדש בסדרה "סיפורה של שפחה". הדילמה מה לראות בזמן הקצר שנותר לפני השינה מכניס לא מעט מתח, ובכלל אתם גם קצת מודאגים – מה יקרה לזמן האיכות שלכם ביחד לפני השינה? האם הגיע הקץ לרומנטיקה?

סקר שנערך לפני כמה שנים, חשף נתונים מפתיעים. אמנם טלוויזיה בחדר השינה מקטינה את מספר שעות השינה, אבל מסתבר שהיא מכפילה את תדירות יחסי המין ואת איכותם. שני שליש מהזוגות שיש להם טלוויזיה בחדר השינה דיווחו על קשר ישיר בין הטלוויזיה לבין חיי מין בריאים. לכן, אתם יכולים להיות רגועים ורק כדאי לקבוע כמה כללים לשימוש נכון במסך:

  1. ההחלטה לגבי טלוויזיה בחדר השינה חייבת להיות החלטה משותפת – אם אחד מבני הזוג מתנגד, יהיה קשה להתגבר על הכעסים ועל רגשות הטינה.
  2. רכשו יחד עם הטלוויזיה גם אוזניות בלוטות' איכותיות, וקבעו כלל – אם רק אחד צופה, אז רק עם אוזניות.
  3. קבלו החלטה – קודם מדברים ורק אח"כ צופים בטלוויזיה – צפייה בטלוויזיה יכולה לחכות מעט. אבל, אם אתם ממש חייבים, קודם כל, לצפות בחדשות או בפרק בסדרה האהובה עליכם, זכרו שאפשר לשוחח גם אחרי שהתוכנית מסתיימת.
  4. מצאו סדרה שתוכלו לצפות בה ביחד – סדרת מתח שקשה לחכות לפרק הבא, קומדיה שתאפשר לכם לצחוק יחד, סדרה מפחידה או רומנטית. התפנקו בזמן הצפייה בשוקולד, כוס יין או גלידה – זו דרך נהדרת לעורר את החושים.
  5. דאגו לאווירה רומנטית – נרות, אורות עמומים, מצעים מפנקים ומקלחת משותפת לפני הכניסה למיטה, הם רק חלק מהדברים שאפשר לעשות כדי להבטיח ערב זוגי משובח. התלבשו בהתאם כדי ליצור אווירה מקרבת ומרגשת.
  6. הניחו את כל שאר המכשירים בצד – צפייה בטלוויזיה יכולה להיות חוויה זוגית נפלאה, אבל היא חייבת להיות המוקד של הפעילות. אם הטלוויזיה ברקע, ואתם גם בטלפון ובטאבלט, תפספסו את המטרה.
  7. קנו כריות טלוויזיה גדולות והניחו אותן במרכז המיטה – את כריות השינה הניחו בקצוות של המיטה כדי שלכריות הטלוויזיה יהיה מקום במרכז, נוגעות זו בזו.
  8. וודאו שבן או בת הזוג מרגישים שאתם נמצאים לידם – גם אם רק אחד מבני הזוג צופה בטלוויזיה, כדאי להתכרבל ביחד.
  9. צפו יחד בשעות לא שגרתיות – הבריזו מהעבודה ובלו את היום במיטה מול הטלוויזיה, או כוונו שעון כדי לצפות באירועים משמעותיים באמצע הלילה, כמו למשל גמר ה-NBA, טקס האוסקר או הקרנה של פרק חדש בסדרה אהובה.
  10. זכרו, הכל הפיך – אם אתם מרגישים שהטלוויזיה פוגעת בזוגיות, פשוט הוציאו אותה מהחדר. ועד אז – נצלו אותה כדי לחמם את חיי האהבה שלכם.


עוד בנושא