portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

  מרחב וטבע – עם ניבה לייכטר

  הבית הנבחר דירה יפיפיה ביפו, בקו הראשון של הים.
  דירה מרווחת שנוצרה מחיבור של שתי דירות ישנות. מתגוררים בו אנשים שהחליטו לשנות ולעבור מביתם שמחוץ לעיר אותו עיצבתי להם לפני 20 שנה, בישוב קהילתי המוקף שדות ונוף.
  מצד אחד, הם ביקשו לשמר את האופי החם שמשרה העץ בריהוט העתיק ובפירטי העץ שהיו בביתם ומצד שני, הם הסכימו להתחבר למה שהדירה, לחופו של הים ביפו ביקשה להיות – לקלילות, לאווריריות, לרצפת הבטון, לחלונות הברזל הדקיקים שלא מפריעים לראות את הנוף ושומרים על חום וקור, אטומים מרעש. בית חם של אנשים שהביאו עם עצמם את אופיים, טעמם, חפציהם, ובאו מוכנים וקשובים לשינוי והתאמת מעבר מבית קרקע, אדמה, לדירה "לופטית" ב"אופן ספייס". לדירה מרפסת דק גדולה בה מתנהלים כל חייהם. כמו סיפון של אנייה, היא מסתכלת על הים, מחברת פנים וחוץ. המטבח עם האי הגדול מאפשר חיים שלמים עליו שם מאכסנים, אוכלים, מבשלים וסתם יושבים. כחול הים נכנס הביתה לכל מקום. כל שנדרשתי לעשות זה את המינימום כדי לקבל את המקסימום – האור ומראהו הקסום של הנוף והים. לתת לבית לזרום לתוכו, לאפשר לראותו מכל מקום, גם מחדר השינה ומחדר העבודה הסמוך לו.
  דווקא בצבעוניות ניסיתי לקרר: לצאת מקבוצת הצהובים לאפרפר. כדי שהעץ לא ייראה "כפרי", השתמשתי ברצפת בטון, בפרופילים שחורים ובעמודי כורכר בינהם החומרים יצרו רקע מנימליסטי ואפשרו רקע מכיל לרהוט הכפרי.
  המיטה שתוכננה לבית הנבחר
  מיטה מרופדת, גב גבוה מרופד עם קשירות, שמלה וחצאית. המיטה מתאימה לחדר שינה באוירה חמה טבעית לחדר השינה בבית הזה, ולאופי בעלי הבית, שאוהבים ריהוט חם וכפרי.
  מול המיטה שטיח ושידה מעץ שקנו בעלי הבית בשוק, ועליה עבודות קרמיקה ואמנות יפות מעשה ידי בעלת הבית. כנגד כל הציפיות, בחדר השינה המשכתי את רצפת הבטון, ואת חלונות ודלתות הברזל השחורים המאפשרים, כשהוילון מוסט, לחבר את כל חללי הבית ולראות אותם ואת הים. כשעוברים דרך ארונות הבגדים בחדר השינה, מגיעים למקלחת פתוחה. גם שם יש משחק בין פרטיות לשקיפות, כזה המתאפשר לזוג שחי לבדו.
  תפיסת השינה וחדר השינה
  אני בעד שינה והרבה. לכן, חדר השינה בעיניי הוא אחד החדרים החשובים ביותר. מפה בעלי הבית יוצאים כל בקר, לשם הם חוזרים כל ערב. הוא צריך להיות הכי מפנק וכייפי, מיטה נוחה, אכסון, ותאורת אווירה – חדר שינה מרחיב לב ודעת אדם. חדר שכייף לקום בו בבקר, כאילו אתה חי בחופש. חופש חיצוני שמשפיע על חופש פנימי. תמיד אמקם את חדר השינה ב prime location , ביחס לתוך הבית וביחס לחוץ הבית: המקום הכי שקט בבית, שיש בו הכי הרבה פרטיות, הנוף הכי יפה, החלון שפונה למיקום הכי
  טוב.
  החדר רצוי שיהיה מרווח. ככל שאתה מתבגר אתה רוצה שתהייה לך בו כורסא, לשבת ולקרוא, או סתם לשבת ולדבר. מקרר קטן, אם גודל הבית מאפשר. ואכסון, הרבה אכסון. לא רק מיטה, טלוויזיה וארון בגדים. אכסון בעיניי שווה איכות חיים.

  סגור

  חברת עמינח

  מוקד קשרי הלקוחות בטלפון: 077-9966630
  שעות פעילות המוקד: ימים א' -ה' 08:30-16:30
  מייל: crm@aminach.co.il
  לייעוץ לפני רכישה אתה מוזמן להתקשר אלינו 077-9976555

  לייעוץ לפני רכישה