כל מי שאין לו חדר מיותר בבית, נתקל לפחות פעם בחייו בסיטואציה הבאה: בן משפחה או חבר קרוב מגיע לביקור מאזור מרוחק, אולי אפילו מחו”ל, אבל לכם אין דרך לארח אותו ללילה. אם אתם ממש מארחים למופת, יתכן שתתעקשו כי ישן במיטה שלכם, בעוד שאתם תאלצו להסתפק בספה בסלון- ולהתעורר בבוקר עם גב תפוס. אם מדובר ביותר מאורח אחד וגם הספה בסלון תפוסה, יתחיל מבצע לוגיסטי מורכב. בסופו, סביר להניח, מישהו ימצא את עצמו בשק שינה, או בערימת שמיכות פזורות על מזרן יוגה. לא חבל? בשביל זה המציאו את הספה הנפתחת, שלעיתים מכונה גם “ספה מיטה”, המהווה את הפתרון המושלם לאירוח. פרט לפונקציונאליות הרבה, ספה נפתחת נהנית גם מיתרון עיצובי: קיימים היום דגמים וסגנונות רבים של ספות נפתחות, כך שכלפי חוץ, במצבן הסגור, הן נראות כמו ספה לכל דבר, ויכולות להתמקם בשקט כרהיט בסלון. במידת הצורך הן משנות את ייעודן, ונפתחות בקלות למיטה זוגית נוחה ומרווחת, המתאימה לכל אירוח.

ספה נפתחת היא הפתרון האידיאלי גם למתגוררים בדירות קטנות, כמו צעירים החיים בדירת חדר, שכן בראש ובראשונה היא חוסכת מקום. ובדירות קטנות יש חשיבות לכל ממ”ר. כך, היא יכולה לשמש כספה במשך היום, מה שמסייע לשמור על חלל פתוח ומרווח, ולהיפתח למיטה זוגית רק לפני השינה, לנוחיות המשתמש.

יש גם כורסא נפתחת

קיימות היום ספות נפתחות במגוון גדלים, דגמים ועיצובים, דוגמת ספות דו-מושביות, ספות תלת-מושביות ואפילו כורסא, הנפתחות למיטה במנגנון פתיחה קל ונוח. בבואכם לבחור ספה נפתחת, חשוב לקחת בחשבון את גודל הספה והמיטה הרצויה, שכן צריך לזכור כי מדובר, למעשה, בשני רהיטים במוצר אחד. אך לא פחות חשוב מעניין העיצוב, הגודל ומנגנון ההפעלה הנוח, עניין שיש לשים אליו לב הוא איכות המזרן. אחרי הכל, מדובר בספה שבשעת הצורך תשמש כמיטה לכל דבר. אמנם ספה נפתחת היא קודם כל הפתרון המושלם לאירוח, אך לא על חשבון הנוחות והבריאות. ספות נפתחות טובות, הן כאלה המצוידות במזרני קפיצים אורתופדיים, ששומרים על הגב ועל עמוד השדרה, ותורמים לשינה איכותית ונעימה. ולא רק בזמן השינה: נוחות מזרן איכותי מורגשת היטב גם בזמן הישיבה על הרהיט כשהוא במצב סגור, ומתפקד על תקן ספה.

ישנן ספות נפתחות המגיעות עם ארגז מצעים בתוכן, כך שהן משמשות גם כפתרון אחסון נוח. שאלו את עצמכם אם אתם זקוקים לו בטרם רכישת ספה נפתחת. גם מנגנון הפתיחה משתנה מספה נפתחת אחת לשנייה: יש כאלה שמגיעות עם מנגנון פתיחה נגרר, אחרות נפתחות בהגבהה. בין שלל העיצובים, הגדלים ואיכות המזרנים, לכם נותר רק לבחור את הספה הנפתחת המושלמת שלכם- גם ליום, וגם ללילה.