סוף עידן המיטה מתקפלת: איך לבחור את מיטת האירוח המושלמת

הדודים מחו"ל באים לביקור בארץ? הסבתא הגיעה לפסח והחליטה להישאר ללילה? הכירו את מערכות האירוח המתקדמות שיבטיחו הנאה מרבית לאורחים.

מיטת אירוח. אם בעבר דמיינתם ספה חצי שבורה או מיטת סוכנות מתקפלת ששימשה את קרובי המשפחה שהגיעו להעביר את הלילה – כדאי שתתעוררו. מיטות אירוח הפכו עם השנים למרכיב משמעותי שלא מספק רק פתרונות לבעיית המקום, אלא גם מגביר את הנוחות ובריאות השינה. המגוון היום גדול ובחירת מיטת אירוח מתאימה היא משימה לא פשוטה.

ארז עטר, מנהל רשת חנויות עמינח סנטר, מסביר שהזמנים שבהם אנשים הסתפקו במזרון מתנפח כפתרון שינה זמני לאורחים שלהם – עברו מן העולם, והיום קיימת נכונות להשקיע יותר במערכות אירוח כדי שהאורח ייהנה מחוויה נעימה. "מבחינתנו, מדובר במערכות שינה לכל דבר ועניין", הוא מדגיש. כדי להתמודד מול ההיצע הגדול ולקבל את ההחלטה הנכונה, עטר מציע לבדוק מספר קריטריונים:

גודל החדר: מי שלא נאלץ להתמודד עם חלל קטן, לא יתקשה לפנק את אורחיו במיטה זוגית או מיטה בודדת רחבה במיוחד. הבעיה צצה כשחדר האירוח הוא קטן יחסית. במקרה כזה, אומר עטר, כדאי לבחור בספת אירוח מדגם Sierra, ספה דו-מושבית בעלת מזרן קפיצים אורתופדי, שהופכת במשיכה קלה למיטה. הספה גם מצוידת בארגז מצעים שמיועדת לאחסון כריות לעיצוב ותמיכת הגב. לארגז מצעים, אגב, יש משמעות גדולה – היא מאפשרת להרוויח מקום נוסף בבית.

ייעוד המיטה: למספר המתארחים יש השפעה על סוג המיטה המיועדת. אם מדובר על אורח יחיד, מערכת אירוח מדגם "ג'אסט" עם הדום שהופך בפתיחה נוחה למיטת יחיד – תעשה את העבודה, אבל אם מדובר בשני אורחים, עטר ממליץ על מערכת אירוח מדגם "מדריד" שמגיעה לגודל מרבי של  מטר 1.60 על 2 מטר. "למעשה, זאת ספה מרווחת ומעוצבת שהופכת במשיכה קלה למיטה בעלת משטח שינה זוגי".

תדירות: לאנשים שנוהגים לארח בתדירות גבוהה מומלץ לרכוש ספות אירוח מתקדמות שמהוות פתרון שינה כמעט קבוע. עטר: "לאורח בודד אנחנו מציעים ספה נפתחת מדגם 'סטרלינג' שכוללת מזרון קפיצים אורתופדי, או מערכת זוגית כמו דגם 'היי רייזר', הכולל מזרון בריאות, קפיצים, תמיכת קצה, שכבות ריפוד לנוחות ובריאות ופתחי אוורור".

עיצוב: מערכות האירוח הפכו עם השנים לפריט עיצובי שמשתלב באופן טבעי בחלל החדר. עטר אומר שלא בכדי מערכות האירוח של עמינח כוללות שילובי עץ, ריפודים צבעוניים, כריות נוי, ארגזים מעץ, ארגזים מרופדים ובדים בצבעים מגוונים. "אם לקוח מבקש עיצוב בהתאמה אישית – זה בדיוק מה שנעשה עבורו," מבטיח עטר.