גם אם אנחנו לגמרי מודעים לכך שיש 365 ימים בשנה, נדמה שהילדים שלנו גדלים בקצב אחר, במהירות שיא, עד שבוקר אחד אנחנו כמעט לא מזהים את הנער או הנערה האלה שמסתובבים לנו בין הרגליים.

יכול להיות שאתם אפילו מכירים את כוכב הפופ התורן שמעסיק אותם ואולי איזה שיר או שניים שמחוברים להם לאוזנייה, אבל אתם לא לגמרי בטוחים שאתם מבינים על מה המהומה. אל תיקחו את זה קשה – זה לא התפקיד שלכם לדעת.

מה שכן חשוב שתדעו, הוא ששנות ההתבגרות מביאות איתן שינויים טבעיים בסגנון הלבוש, בטעמי המוזיקה ובסוג הבילוי, וכמובן – גם בעיצוב חדר השינה, שהופך למפלט של המתבגר. על התמונות והאביזרים שבן או בת העשרה יחליטו לתלות על הקירות אולי לא תהיה לכם השפעה, אבל כן תוכלו לבחור יחד איתם מיטת נוער טובה, שתתרום לשינה רציפה ואיכותית – משהו שהם מאוד אוהבים לעשות בגיל הזה.

הנה 5 המלצות שיסייעו לכם לבחור את המזרון המתאים עבור המתבגר שלכם.

  1. התייחסו לעיצוב אבל אל תוותרו על הנוחות: המיטה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב חדר השינה. כדאי לבחור במיטת נוער שתשתלב עם העיצוב הכולל של החדר, ותוסיף לו ממד של צבעוניות מזמינה. מיטת נוער צריכה להיות מעוצבת בסגנון צעיר ועכשווי, אך גם לספק תמיכה מקסימלית ונוחות מרבית. זאת, תוך התאמה מושלמת למבנה הגוף המשתנה, שנמצא עדיין בשלבי התפתחות וגדילה. בעמינח תוכלו למצוא מגוון מיטות נוער שעונות על הצורך המשולב הזה. בחברה מקפידים להשתמש במיטות נוער במזרון עם המרכז הבריאותי – פיתוח בלעדי של עמינח, שמספק את התמיכה הדרושה לעמוד השדרה הרגיש. עמינח מציעה מגוון רחב של ספות נוער (“ספפה“), מיטה וחצי, מיטות מתכווננות לצעירים ומיטות גדולות במיוחד לצעירים XL BED)), בעיצוב טרנדי, בשלל מידות, הדפסים וצבעים, לצד מבנה ארגונומי איכותי.
  2. התכווננו לצרכים שלהם: המיטה משמשת את בני הנוער מלבד לשינה גם לצורכי לימוד וצפייה בטלוויזיה. מיטה מתכווננת, המצוידת במנגנון חשמלי, מאפשרת הרמה והורדה של אזור הראש והגב בקלות, בלי לצאת מהמיטה. אזור הראש מקבל תמיכה ממוקדת, ששומרת על הצוואר ומונעת כאבים מיותרים. גם בריא וגם מפנק.
  3. בדקו את החומרים שמרכיבים את המיטה: מלבד הדגש על הפן הבריאותי, כשקונים מזרון למיטת נוער או לספת נוער, כדאי לבדוק שהוא כולל גם מספר שכבות נוחות, שעשויות מחומרים מתקדמים. כזה הוא למשל הלטקס, חומר גמיש, טבעי ואנטי-בקטריאלי, המצויד בחמישה אזורי נוחות ומתאים את עצמו בצורה מושלמת למבנה הגוף.
  4. הגודל קובע: אל תשכחו שהילד שלכם נמצא בתקופת גדילה. כשאתם בוחרים גודל של מזרון חישבו קדימה והחליטו מה יתאים לו גם בעוד שנתיים או שלוש. מזרון גדול מספיק יתאים לגובהו ולמשקלו של המתבגר, ויאפשר לו לנוע בנוחות ובחופשיות במהלך הלילה.
  5. תהיו פרקטיים: מיטה רב שימושית תאפשר לכם לנצל היטב את מיטת הנוער, שהיא רהיט שתופס בדרך כלל נתח נכבד מהחדר. כדאי לבחור מיטה גבוהה, שתאפשר איחסון מתחתיה, וכן מיטה שנפתחת לצורכי אירוח. כך, כשיבואו חברים לישון, לא תצטרכו לסחוב מזרנים. מיטת ספפה למשל, מאפשרת באמצעות מנגנון פשוט ונוח פתיחה של מצע השינה במהלך הלילה, וקיפול בחזרה למצב של ספה במהלך היום. לספפה יש גם ארגז מצעים, כך שניצול החלל שהיא תופסת הוא מקסימלי.