שינה טובה
28 אוק, 2019

הילדים מעייפים אתכם בבית? צאו לישון בקולנוע

אולם הקולנוע שהמציאו השווייצרים מציע צפייה נינוחה במיטה זוגית. האם זה יכול להצליח גם במדינת ישראל?
מהסרט הזה לא תצאו עייפים

בראשית היה הקולנוע הישן עם כיסאות העץ החורקים. אחר כך הגיעו המושבים המרופדים ולאחר מכן הגיעו גם משקפי התלת הממד (מי אמר "אווטאר" ולא קיבל?). בהמשך הגיעו האולמות הארבעה ממדיים, בהם ניתן לחוש ברוח או גשם במהלך הסרט ובהמשך גם אולמות ה-VIP בהם ניתן לאכול ולשתות בצורה חופשית תוך צפייה על כורסאות מפנקות במיוחד.

אם חשבנו שזה השלב האחרון באבולוציה של בתי הקולנוע ושאין יותר לאן להמשיך, מסתבר שטעינו. כן, השנה נוכחנו לגלות את השלב הבא בשרשרת: קוראים לזה "חדר שינה VIP" והראשון שבהם נפתח בחודש מאי האחרון בתוך מתחם הקולנוע שבעיירה שפרינגבך השוויצרית הסמוכה לגרמניה. את מקומם של הכורסאות החליפו באולם המיוחד 11 מיטות מפנקות. ואגב, לא מדובר על מיטות בודדות אלא על מיטות זוגיות של ממש. היזמים אגב מיהרו להצהיר כי הם שמים את ההיגיינה בראש מעייניהם, כך שהסדינים יוחלפו לאחר כל הקרנה.

זה אולי נשמע לכם מעט קינקי, אבל הרעיון המקורי של היזמים הוא כלכלי טהור – הם פשוט מבקשים להחזיר את הצופים, ובמיוחד אלו הצעירים העושים שימוש בשירותי הסטרימינג הביתיים כמו נטפליקס או אמזון פריים, לבית הקולנוע. אם ייצא לכם להגיע למקום במסגרת טיול או נסיעת עסקים כדאי לכם לדעת שכרטיס כניסה עולה לא מעט – וליתר דיוק 37 יורו, שיקנו לכם גם שתייה ואוכל ללא הגבלה לאורך כל הסרט. איך ניתן גם לבלוס וגם לשכב בצורה אופקית? ליזמים הפתרונים.

מי שחושב שרעיון אולם השינה בשווייצריה מופרך מיסודו צריך לזכור שגם המחלקות הראשונות במטוסים מהוות מעין חדרי שינה מפנקים ברום שמיים, כך שאולי בכל זאת לא מדובר במשהו מוזר כל כך – ואולי האולם החדשני הזה הולך להיות הדבר הגדול הבא בתעשיית הקולנוע.

האם אולם "חדר שינה" יכול לתפוס גם בישראל השמרנית? לא לגמרי ברור. אבל אם בכל זאת יזם אמיץ יחליט להרים את הכפפה הזו גם אצלנו, בישראל – בה הבאת ילדים לעולם היא סוג של ספורט לאומי – יוכל האולם הזה לשמש תירוץ של ממש עבור זוגות מותשים, שיזרקו את הילדים אצל ההורים למען בילוי זוגי של שינה טובה. את האריה השואג כולם ודאי יראו, אבל יש מצב טוב שהאולם יתמלא בנחירות עוד לפני אמצע הסרט ולא משנה איזה כוכב גדול יככב על המרקע.

כשחושבים על זה, לא ירחק היום בו חברות היי-טק יתחילו להקים אולמות שינה כאלו עבור עובדיהם וכך יהיה למעסיקים תירוץ לקיום "מרתוני" עבודה אל תוך הלילה עם פינוק מוטל בספק של אולמות שינה כאלו בסופם.

בינתיים, נראה שהיזמים יצטרכו להחליט אילו סרטים בדיוק הם הולכים להקרין באולם המיוחד: סרטים רומנטיים במיוחד עלולים לשמש טריגר לפעילות לא הולמת וסרטי דרמה איטיים יגרמו לאולם להפוך לחדר שינה של ממש. סרטי מתח ופעולה הם אולי אלו שישמרו את הלקוחות הכי טוב, במצב מתפנק אך עירני, אבל בסופו של יום אנחנו לא קטנוניים – ואת ההחלטה הזו פשוט נשאיר לשווייצרים עצמם, שאולי פשוט חיפשו גימיק שיעיר את תושבי המדינה המנומנמת.עוד בנושא